Firma SIM - Svítek a v návaznosti společnost Enertech, s.r.o.

Od roku 1999 ve spolupráci s předními dětskými lékaři a jednotlivými maminkami se zabýváme vývojem a výrobou pomůcek pro bezpečnost novorozenců. Jsme například výrobci polohovacích a fixačních válečků, polštářů ke kojení a polohovacích klínů, které nabízíme pod obchodní značkou: SIM ®  Naše výrobky jsou určeny zejména pro miminka, pro jejich bezpečnost a zdravý růst ihned po narození. Používání našich výrobků je ověřeno již více jak desetiletou zkušeností a praxí. Naše bezpečnostní pomůcky využívají  tisíce spokojených maminek po celé České republice i v zahraničí.  Bohužel, naše výrobky kopirují i zahraniční firmy a bez smyslu a pochopení využití našeho výrobku. Takto vyrábí, jen jakýsi šmejd, který  mnohdy s polohováním miminka nemá nic společného.

Historie projektu:

  • Polohovací válečky vyrábíme již od roku 1999 a jsou dosud chráněné jako průmyslový vzor ČR. Jsou námi vyvinuté ve spolupráci s odborníky z oboru neonatologie, dětské pediatrie a rehabilitace a jsou odzkoušené praxí v domácnostech.
  • Polohovací rošt do postýlky - úhel sklonu 5,10 15,20 až 30 stupňů  byla z inovativních důvodů výroba ukončena.
  • Náhradou námi vyvinutý výrobek:  Polohovací klín SIM a polštář ke kojení splňuje, Evropské normy a je od roku 2008 chráněným tvarem  v Evropské unii jako průmyslový vzor: www.OHIM.eu
  • Připravujeme další výrobky, které jistě zvýší bezpečnost našich dětí.
  • Stejné, či podobné výrobky porušují autorská práva  dle § 19 odst. 1 zákona č. 207/2000 Sb.