Co je to reflux :

Gastroezofageální reflux a refluxní choroba jícnu u dětí.

Gastroezofageální reflux je opakovaný zpětný tok žaludečního, popřípadě současně i duodenálního obsahu ze žaludku do jícnu. Ve své podstatě jde o jev fyziologický, který může, ale nemusí vyvolat změny na sliznici jícnu. Gastroezofageální reflux je u dětí, zvláště kojenců, běžný. Často jediným projevem může být ublinkávání. U většiny dětí ustupuje postupně s věkem. Pokud přetrvává a objevují se další komplikace, je nutno stanovit a nebo vyloučit diagnózu možné refluxní choroby. Jsou diskutovány diagnostické možnosti, třeba polohováním. Léčba může být konzervativní, ale v určitých případech i chirurgická.

MUDr. Dalibor Klusáček, II. dětská klinika LF MU a FN Brno

Od jakého věku dítětě mohu používat polohovací válečky SIM:

Polohovací válečky SIM lze používat již od narození dítětě. Jednak zamezují samovolnému přetočení dítětě na bříško a tím předejdou možnému zadušeni dítěte. Polohují dítě snadno na boku. V prvních týdnech po narození vytváří oporou dítěti a bezpečné prostředí, takto přispívají klidnějšímu spaní dítěte.

K čemu jsou polohovací válečky SIM  dobré:

Polohovací válečky SIM se používají zejména pro polohování miminek na bok  Šířka mezi válečky se dá měnit až 30 cm. (Spojení je na suché zipy). Doporučuje se např. v knize Něžná náruč od p. Kiedroňové. Válečky se mohou využívat až do 5.měsíce.

Proč polohovací klín délka 60 cm:

Novorozené díte nemá ještě dostatečně zpevněné kosti. Miminko by mělo ležet hlavičkou i tělíčkem na rovné ploše.  Nevhodné podložky či klíny mohou způsobit deformaci páteře, což může zanechat trvalé následky.

Co je polohovací klín úhel sklonu 12 stupňů: 

Miminko můžete po kojení pohodlně uložit ke spánku na náš výrobek - ve spojením s klínem je miminko klidnější se cítí bezpečně.
Podkova + klín,  úhel klínu 12 stupňů snižuje riziko zalknutí při nedostatečném odříhnutí.

Omezení ublinkávání kojence při tzv. Refluxu.
Lepší vizuální kontakt dítěte s okolím díky zvýšenému sklonu podložky o 12 stupňů.
Možnost vložit polohovací klín do postýlky, nebo kočárku.

Úhel klínu 12 stupňů snižuje blinkání při refluxu, mnohdy odpadá umělé zahušťování stravy.

Snadnější odtok hlenů z dýchacího ústrojí, při nachlazení miminko snáze dýchá a nedusí se, odtok hlenů je průběžný.

Jaký je rozdíl mezi EPS kuličky a PES mikro dutým vláknem:

1)   EPS kuličky je expandovaný polystyren. Dají se snadno tvarovat podle potřeby těla, ale i podle potřeby polohování miminka ( vel. 2- 6 mm.) Čím větší kuličky, tak jsou sice levnější, ale zato znatelně více šustí. Používáme a garantujeme velikost 2-3 mm, která již nešustí.

2)   PES duté mikro vlákno tvarováno do kuliček. Je o poznání lehčí a na omak měkčí. Nevýhodou je, že se nedá takto snadno tvarovat podle potřeby jako EPS kuličky.

Nelze preferovat jednu či druhou náplň, každá má svoje klady i zápory.

Pokud nemáte představu u možností náplně, učiňte bezplatnou objednávku vzorků.  Viz. SIM  e-shop.

Je výrobek bezpečný? 

Na naše výrobky bylo vydáno "Prohlášení o shodě", tj, že všechny materiály které používáme jsou certifikovány pro děti do tří let a byl posouzený odborným lékařem. Dále náš výrobek byl testovaný v TZÚ Zlín a svhválený s tím, že odpovídá evropským normám.

 

Děkujeme za Vaše další dotazy.